Vše o vysoušení zdiva pomocí magnetického pole

Vysoušení zdiva pomocí magnetického pole je jedním z velmi pohodlných a především neinvazivních způsobů, jak se zbavit nejen vzlínající vlhkosti, ale také plísní ve zdech a dokonce i radioaktivního radonu. Přečtěte si více o této oblíbené sanační metodě.
Vše o vysoušení zdiva pomocí magnetického pole

Pro koho je vhodný tento typ sanace a jak přesně funguje?

Problémy s vlhkým zdivem mají obvykle svůj prvopočátek již v základech domu. Při stavbě nemovitosti je totiž potřeba důkladně provést tzv. zemní izolaci. Stavba, která má zemní izolaci nekvalitní, nefunkční (např. vlivem stáří) nebo ji dokonce nemá vůbec, se dříve či později bude s vlhkostí ze země potýkat. 

Mezi základem stavby a její nadzemní částí totiž vzniká (až na výjimky) elektrofyzikální jev, odborně zvaný zemní kapilární vzlínavá vlhkost. Tento jev umožňuje minerálním solím, obsaženým ve spodních vodách pod vaší nemovitostí, proměnit se ve vysoce vodivý elektrolyt. Následně se tvoří tzv. kapilára, která aktivně žene nežádoucí vlhkost ze země do nadzemních částí stavby.

Pokud je stavba špatně izolovaná, vzlínající vlhkost se projeví mokrými skvrnami na stěnách, odlupující se omítkou, plísní, zápachem, zatuchlostí a dalšími nemilými způsoby. Co s tím?

Elektrofyzikální metoda DryPol® System dokáže polarizovat procesy ve vzniklé kapiláře a obrátit její tok o 180°. Díky tomu lze snadno a ekonomicky dosáhnout vysušení zdiva pomocí elektromagnetického pole a navíc zároveň provést trvalou izolaci (za předpokladu trvalého provozu přístroje DryPol® ve stavbě). Vysušením zdiva tímto způsobem navíc zabráníte průniku radonu dovnitř stavby – radon se totiž ze země váže na vzlínající vlhkost a spolu s dalšími škodlivými látkami se pak z provlhlých stěn uvolňuje do vzduchu.

Jaké jsou výhody DryPol® Systemu pro vysoušení zdiva pomocí magnetického pole? 

Tato česká sanační metoda své uživatele potěší nejen velmi výhodnou cenu, ale také dalšími benefity. Proč chtít právě DryPol® System? 

  • Minimální náklady na provoz (ročně cca 300 Kč).
  • Aplikace bez stavebních zásahů.
  • Garantovaná životnost systému minimálně 30 let. 
  • Plošný účinek po celé stavbě – DryPol® System vysouší a izoluje nejen svislé zdivo, ale současně i podlahy, sklepy a základy stavby. 

Jakých výsledků se systémem DryPol® dosahujeme?

Aplikací systému DryPol® získá majitel komplexně suchou stavbu ve všech prostorách, zlepšení statických vlastností stavby, komfortní bydlení a v neposlední řadě podstatnou úsporu při vytápění objektu (vlhké zdi totiž pohlcují teplo) a snížení radonové zátěže ve stavbě (molekuly radonu se vážou na molekuly vody a odpařují se do prostorů stavby – viz výše). Tato moderní technologie je navíc více než vhodná pro použití ve starších stavbách.

Ve sklepních prostorách tohoto klienta došlo již po 6 měsících provozu k výrazné proměně z velmi mokrého zdiva s mapami na suché zdi se zůstatkovými mapami po minerálních solích.

Zaujala vás tato technologie? Vyplňte kontaktní formulář nebo si rovnou objednejte svůj vlastní DryPol® systém a pusťte se do boje s vlhkostí ve zdech ještě dnes.

Napište nám