Elektronické vysoušení zdiva technologií DryPol® systém

Proč jsou stále nabízeny běžné metody vysoušení zdiva jako podřezání stavby, injektáže, drátová elektrosmóza

Jak je možné, když je jev elektroosmózy, ( osmózy ), tedy  odstranění vlhkosti elektronickou cestou tolik účinný, že není tak známý? Proč jsou stále nabízeny běžné metody odvlhčení stavby, mezi které patří zejména podřezání zdiva stavby, chemické injektáže domu, drátová elektrosmóza atd ..?

Fyzikální jev zvaný elektroosmóza je lidstvu známý zhruba 200 let. Ovšem vzhledem k technologickým možnostem nebylo možné jev elektroosmózy až do nedávné doby 100% využít, zejména pro odstranění vlhkosti ze zdiva. Jednalo se o pokusy, které ale nevyužívaly plnou potenci osmotického jevu. 

Až s příchodem elektroniky a miniaturizace v technice je možno princip elektroosmózy plně využít kdekoli a nabídnout doslova každému. DryPol system je plošné, elektronické vysoušení zdiva které zajišťuje, že vlhkost v kapilárách sestupuje ze zdiva na pricipu elektrosmóza.

Ve vyspělých západních zemích se jev používá zcela běžně s vysoce pozitivními výsledky.

A jak je to s plošným elektronickým vysoušením staveb vs. klasické metody v ČR ?

Přístroj DryPol® systém pro vysoušení vlhkosti zdiva je první, profesionální přístroj vyráběný a zkonstruovaný elektroinženýry v ČR na základě mnohaletých zkušeností a několikaletého vývoje přístroje. Viz otázka č. 2 a 3. Vzhledem k výrobě a současné distribuci technologie DryPol® systém v ČR můžeme nabídnout nejlepší cenu na českém trhu.

Firmy v ČR i nadále preferují "klasické" metody izolace zdiva proti zemní vlhkosti vzhledem k tomu, že mají nakoupené stroje a přístroje na podřezávání a injektáž staveb, drátová elektrosmóza - což chápeme. Nicméně u menších vlhkých ploch mají tyto metody odstranění vlhkosti ze zdiva své uplatnění - myslím že by bylo zbytečné použít přístroj DryPol system na plochu 2m x 2m. Zde najde uplatnění například chemická injektáž vlhkého zdiva.
V případě totální rekonstrukce stavby je podřezání stavby stejně efektivní, ovšem jinou metodou, za jiných podmínek a to včetně ceny za aplikaci. Je na každém aby rozhodl, co je v daném stavu vlhkosti v objektu nejlepší řešení, kdy právě například chemická injektáž zdiva je vhodná pro malé úseky vlhkého zdiva.

  • DryPol® system je vhodný pro zabydlené domy a stavby všude tam, kde je potřeba odstranit vzlínavou zemní vlhkost bez použití destrukčních metod. 
  • DryPol® system umožňuje v krátké době získat suchý dům bez jediného omezení jeho užívání.
  • DryPol® system zlepšuje komfort užívání stavebního objektu a výrazně zvyšuje hodnotu nemovitosti.

Aktivní, pasivní elektroosmóza, a její odnož elektronické plošné vysoušení zdiva je technologie, která si u nás prorazila cestu na výsluní zájmu majitelů vlhkých nemovitostí, a to zejména účinností a trvanlivostí, nízkou cenou a aplikací bez zásahů do vlhké stavby a tedy jakéhokoliv omezení používání objektů. 

Je pravděpodobné, že tato technoligie během pár let vytlačí klasické technologie izolace staveb svojí efektivitou a nenáročností aplikace.

Jistě nám dáte za pravdu :

" Nedávná je doba, kdy nám utopistické připadaly např. mobilní telefony, mikrovlnná trouba nebo domácí PC či chytrá lednička ... " wink