Sanace vlhkého zdiva
Sanace vlhkého zdiva

Sanace vlhkého zdiva

Sanace zdiva a jeho dlouhodobé ozdravení v plném rozsahu s měřením vlhkosti, návrhem a realizací sanace a zárukou za výsledek, přesně na míru vašim potřebám

 • Sanace vlhkého zdiva se vším všudy a bez starostí
 • Bez zbytečných a hrubých zásahů do stavby
 • Vhodné pro domy, byty, jakékoliv nebytové prostory i kulturní a památkově chráněné objekty
Zjistit více

Michal Macháč

Expert na vysušování staveb a autor technického řešení

Máte k systému Drypol® nebo k některé službě dotaz?

Zeptejte se na cokoliv
Šipka

Ručíme za to, že vlhkost ve vašem domě
dostaneme na hodnoty norem suchého zdiva

Jinak vám vrátíme peníze.

Garance vrácení peněz
1
Žádný prach a špína
Drypol stačí zapojit do zásuvky, život v budově se nezastaví.
2
Férová cena
Chceme být dostupným řešením pro každou domácnost.
3
3 roky na vrácení peněz
Dost času na to, abyste na vlastní oči viděli, jak vlhkost mizí.
4
30 let bezplatný servis
Postaráme se o to, aby u vás zařízení fungovalo nepřetržitě.

Co je sanace zdiva?

V případě vzlínající vlhkosti v domě se taková situace řeší sanací zdiva. Jde o proces vysoušení, jehož výsledkem by mělo být trvalé snížení vlhkosti. Sanace základů či sanace vlhkých zdí se dá řešit různými způsoby – například stavebními opatřeními, hydroizolací, chemickými prostředky. Každá z metod je různě náročná z hlediska času, finančních nákladů a zásahů do samotné budovy. Pochopitelně je nejvýhodnější provádět sanaci vlhkého zdiva sanační technologií, která si s vlhkostí opravdu poradí a nebude vyžadovat žádné rozsáhlé a komplikované přípravy. Častokrát si lze s vlhkostí poradit bez invazivních zásahů do konstrukce domu, nicméně to závisí na konkrétním případu a souvisejících okolnostech.

Proč je sanace vlhkého zdiva důležitá

Vlhké zdivo nám často působí mnoho problémů, a proto je žádoucí se snažit o jeho vysušení a zabránění opětovnému výskytu vlhkosti, ať už je to sanace základů domu, sanace sklepa nebo sanace domu jako celku. Co všechno může vlhkost ve zdech způsobovat:

 • Narušení zdiva – u vlhkých zdí často dochází k opadávání omítky a korozi kovových prvků. Při dlouhodobější vlhkosti a zanedbání sanace se může postupně drolit samotná zeď a bývá ohrožena statika konstrukce.
 • Špatná kvalita bydlení – kvůli vzlínající vlhkosti mohou být v místnostech na stěnách nevzhledné skvrny, které častokrát nezakryje ani nová výmalba. Raději se pusťte do sanace, než opakovaně přemalovávat vlhkou zeď.
 • Ohrožení zdraví – vlhké zdivo nejen nehezky vypadá, ale může zhoršovat naše zdraví. Při zvýšené vlhkosti častěji vznikají nejrůznější plísně, které jsou původcem dýchacích potíží a alergií. V druhé řadě jsou k plesnivění náchylnější i například potraviny, nábytek, koberce a jiné zařízení a předměty v domě či bytě.
 • Zhoršení izolačních vlastností – suchá konstrukce při správně provedené sanaci (a tou může být i sanace zdiva svépomocí) lépe tepelně izoluje, zatímco vlhké zdi ochlazují interiér a výsledkem jsou zbytečné tepelné ztráty.

Chcete se vyvarovat těmto problémům? Sanace vám s nimi pomůže a nemusí jít vždy o náročný proces. Naše sanační firma navrhne odpovídající řešení přesně na míru vašim potřebám.

Příčiny a důsledky vlhkého zdiva

Příčin vlhkého zdiva může být vícero druhů, například vzlínající vlhkost od spodní vody, zatékající dešťová voda nebo prasklé potrubí. Zatímco v případě zatékající vody nebo vadného potrubí je nasnadě pouze jediné řešení, kterým je oprava, u vzlínající vlhkosti máme možnost řešit sanaci zdiva kombinací několika různých sanačních technologií. Některé z nich řeší přímo příčinu v samotné zdi, ostatní jsou spíše podpůrného charakteru nebo se týkají úprav v okolí domu.

Podřezání zdiva a hydroizolace

Tento způsob sanace vlhkého zdiva je spolehlivou metodou, jak zabránit vzlínání vlhkosti. Nicméně podřezání zdiva a umístění hydroizolace je sice účinná sanace zdiva, ale jedná se o nákladný a pracný zásah do budovy. Také jde o časově náročnou záležitost, a proto je dnes výhodnější řešit sanaci chytřejšími způsoby. Nové metody bývají stejně účinné a prakticky s nimi lze dosáhnout stejných výsledků.

Sanace zdiva chemickou injektáží

Jedná se o přímou metodu sanace, která je šetrnější než samotné podřezávání. Stále jde o poměrně pracný úkon, kdy je do zdi vpravována směs zabraňující vzlínání vlhkosti. Mnohdy můžeme i tomuto úsilí předejít a zvolit jednodušší sanaci vlhkého zdiva.

Sanace okolí

Eliminaci vlhkosti lze řešit nejen přímou sanací vlhkého zdiva, ale také odvodněním blízkého okolí stavby. Ovšem jedná se opět o soubor náročných úprav, při kterých se mění například svod dešťových vod, sousední terén nebo se vypomáhá drenážemi.

Sanační omítka

Tento speciální druh omítky neřeší samotnou příčinu vzlínající vlhkosti, nicméně může výrazně pomoci. Sanační omítka je porézní a vyznačuje se malou nasákavostí. Díky svým pórům umožňuje lepší odpařování vlhkosti z vnitřku zdi. Je tedy o podpůrnou metodou celkové sanace vlhkosti, kterou můžete provést v každém případě.

Elektroosmóza – chytrá sanace

Moderní metodou sanace zdiva je elektroosmóza – nevyžaduje žádné složité stavební zásahy a je příjemně jednoduchá. Naše sanační firma se zabývá tímto šetrným způsobem sanace vlhkého zdiva. Vše obstará zařízení DryPol® řízené počítačem, které je i pulzním vysílačem. Sanace probíhá na základě elektrofyzikálního jevu, elektroosmózy. Vše je tak jednoduché, že v případech bez komplikací jde v podstatě o sanaci zdiva svépomocí, kdy zakoupíte naše zařízení, umístíte jej na požadované místo a zapojíte do elektřiny. Nicméně doporučujeme, ať nám svěříte instalaci přístroje a budete mít jistotu, že je vše v pořádku.

Kde všude lze chytrou sanaci zdiva využít

DryPol® se hodí do řady míst, kde je třeba řešit vlhkost zdí způsobenou vzlínající vlhkostí. K čemu všemu lze naše zařízení využít?

 • sanace vlhkého zdiva – jednoduchý a efektivní systém pro sanaci vlhkosti
 • sanace sklepa zevnitř – není třeba žádných zásahů do zdí, a tak můžete sanaci zvládnout i svépomocí
 • sanace základů domu – elektroosmóza vypuzuje vzlínající vlhkost až v okruhu padesáti metrů od zařízení
 • sanace panelových domů – DryPol® si poradí s vlhkostí všude tam, kde stavba trpí zemní vlhkostí
 • sanace zdiva památkově chráněných budov – vzhledem k šetrné povaze sanační technologie je ideální pro sanaci památek

Cena chytré sanace zdiva

Samotná cena sanačního přístroje DryPol® se pohybuje kolem třiceti tisíc korun a výše. V případě odborné instalace naší sanační firmou je cena vyšší, ale můžete mít jistotu, že je zařízení na správném místě a využívá se jeho plný potenciál. Poměr ceny sanace vlhkého zdiva a výsledného efektu je příznivý, neboť většinou jde o nepoměrně nižší cenu ve srovnání s jinými sanačními technologiemi. Když k tomu připočteme skutečnost, že není třeba žádných zásahů do samotného zdiva a konstrukce domu, je DryPol® optimálním řešením vlhkého zdiva a jeho sanace.

Svěřte sanaci vlhkého zdiva profesionálům

Chcete řešit vzlínající vlhkost v domě účinně a metodicky? Ozvěte se nám a my váš problém vyřešíme. Aby byla provedena sanace pečlivě, tak nejdříve změříme stávající vlhkost, určíme zdroj vlhkosti a případné tepelné úniky. Na základě našeho měření nainstalujeme zařízení DryPol® a při následném měření můžete sami porovnat, k jak velkému zlepšení došlo.

Sanaci vlhkého zdiva provádíme nejen v Brně a v jeho okolí – přijedeme za vámi, ať bydlíte v jakémkoli koutě České republiky. Cena za sanaci vlhkého zdiva, sklepa a základů je vzhledem k jednoduchosti instalace a výsledkům více než příznivá. Pokud se chcete dozvědět více o nabízených zařízeních pro sanaci zdiva nebo hledáte něco jako ceník sanace vlhkého zdiva, podívejte se na stránku s produkty.

Mapa ČR

Prohlédněte si naše reference

Vysoušení zdiva v budově základní a mateřské školy

Vysoušení zdiva v budově základní a mateřské školy

Izolace suterénu mateřské a základní školy v obci Lužnice.

DryPol® 30m
Více
Odvlhčení a vysoušení farnosti bez jakýchkoliv zásahů do budovy

Odvlhčení a vysoušení farnosti

Farnost Loděnice u Moravského Krumlova s kostelem svaté Markéty. Vynikající výsledky vysoušení a trvalé izolace stavby fary v Loděnici u Moravského Krumlova.

DryPol® 50m
Více
Izolace zámku proti vzlínající vlhkosti

Izolace zámku proti vzlínající vlhkosti

Izolace zámku v Lomnici nad Popelkou

DryPol® 50m
Více
Izolace a vysušení vlhkého zdiva prostřednictím systému Drypol

Izolace a vysušení vlhkého zdiva prostřednictím systému Drypol

Izolace a vysušení vlhkého zdiva v Střední průmyslové škole stavební - Lipník nad Bečvou

DryPol® 30m
Více
Vysoušení a trvalá izolace od vlhkosti obecního úřadu

Vysoušení a trvalá izolace od vlhkosti obecního úřadu

Vysoušení a trvalá izolace vlhkého zdiva obecního úřadu v Želechovicích nad Dřevnicí. 

DryPol® 50m
Více
Vysušení a trvalá izolace zámku

Vysušení a trvalá izolace zámku

Vysušení a izolace zámku v Neplachovicích.

DryPol® 50m
Více

Přijedeme k vám kamkoliv v celé České republice

Recenze a zkušenosti klientů se systémem Drypol®

Vážení, Vámi vyrobený přístroj DryPol funguje a dobře! S p. Novotným byla před i během a po instalaci výborná spolupráce, děkujeme! Mějte se hezky a buďte zdraví!

Pavel Göth
Brno
DryPol® 30m

Zařízení Drypol máme namontované na obecní budově již cca 5let. Už u nás proběhla i zkouška, zda odvlhčení funguje.
Jsme velice spokojeni.

Věra Nedvědová, starostka obce
Lhota
DryPol® 30m

Vážení, děkujeme Vám za montáž Vašeho přístroje a profesionální přístup pana Douši. S pozdravem a přáním hezkých dnů.

Vladimír Konrád
DryPol® 30m

Články z blogu

Pomoc! Bydlí u mě v domě vlhkost
Zvýšená vlhkost v domě je nepříjemný problém, se kterým se potýká nemálo rodin a firem. Téma je ovšem komplexnější, než by se na první pohled mohlo zdát.
Samoinstalace systému DryPol®
Nevíte si rady, jak nainstalovat náš přístroj odstranění vlhkosti DryPol®? Připravili jsme pro vás jednoduchý fotonávod, kterého se můžete krok po kroku držet.
Jak změřit vlhkost zdiva
Orientačně změřit vlhkost zdiva u vás doma či v bytě zvládne každý. Stačí k tomu vrtačka, váha a trouba. Zjistěte vlhkost vašich zdí už v pěti krocích.
Máte dotaz?

Potřebujete poradit, jak vysušit dům? Nebo vás zajímají podrobnosti o systému DryPol®? Nabízíme nezávaznou konzultaci zdarma.

Napište nám své číslo a náš expert na sanaci se Vám ozve zpět hned, jak to půjde.

Close icon

Nezávazný dotaz / Poptávka

Odesláním souhlasíte s využitím vložených kontaktů pro oslovení s odpovědí na Vaše dotazy naší firmou nebo s námi spolupracujícími firmami ve Vašem regionu.
Close icon

Chcete se stát partnerem?