Jak na izolaci základů obvodového vlhkého zdiva

Zjistili jste, že váš dům má špatně izolované základy, což se projevuje prostupováním vlhkosti do zdiva a s tím spojenými problémy? Díky moderním technologiím dnes lze vyřešit i tento palčivý problém, který je důsledkem špatně provedené izolace při stavbě rodinných domů, bytových domů, chat i jiných nemovitostí. Pojďte se s námi podívat na možnosti dodatečné izolace základů obvodového vlhkého zdiva.
Jak na izolaci základů obvodového vlhkého zdiva

Proč do zdí proniká tzv. kapilární vlhkost a co s tím

Bez kvalitní a dobře provedené izolace zdiva dochází mezi základem stavby a její nadzemní částí k interakci mezi těmito dvěma prostředími. Následkem toho bývá stavba postižena tzv. zemní kapilární vlhkostí, která vzlíná do všech částí domu, projevuje se nadměrnou vlhkostí a ničí nejen omítku, ale i fasádu.

Zdivo zasažené zemní kapilární vlhkostí je nutné dodatečně odizolovat od základu. V současnosti existují tři metody, které dokáží vzlínání kapilární vlhkosti zastavit:

 1. Metoda podřezání zdiva
  Jedná se o stavebně i finančně velmi náročný zásah do stavby. Během této metody dochází k destrukci omítek i fasád – po provedení je tedy nutné kompletně zrekonstruovat stavbu až do výšky cca 1 metru od země. Podobně se provádí i podbíjení stavby ocelovými deskami.
 2. Chemické injektáže
  Opět se jedná o stavebně a ekonomicky náročný způsob izolace. Používá se zejména na menší úseky vlhkých staveb. Nehodí se pro starší domy, u kterých hrozí nebezpečí vydroleného zdiva (v důsledku vlhkosti). Vydrolené části zabraňují rovnoměrnému a plošnému rozprostření injektážní emulze ve zdivu a tím snižují úspěšnost tohoto zákroku. Chemickou injektáž nelze použít na kamenné zdivo. Velmi složitá a ekonomicky náročná je i chemická injektáž sklepů postižených vzlínající vlhkostí.
 3. Elektroosmotické vysoušení s pomocí DryPol® System
  Elektroosmóza dokáže s pomocí polarizace navrátit vodu nacházející se v kapilárách vlhkého zdiva zpět do půdy. Český přístroj DryPol® System je moderním a efektivním způsobem elektronické izolace vlhkých staveb. Bez jakýchkoliv stavebních zásahů a navíc za zlomek ceny výše uvedených metod dokáže jeden jediný přístroj vysušit a zároveň trvale izolovat celou stavbu včetně sklepů i podlah, a to až do půdorysné plochy 900 m².

Proč pro izolaci základů vlhkého obvodového zdiva použít DryPol® System?

 • DryPol® System se hodí pro použití ve všech typech objektů včetně rodinných a bytových domů i kulturních a historických památek.
 • DryPol® System funguje se všemi typy zdiva.
 • Zvláště účinný je tento způsob sanace ve starších domech a jiných stavbách.
 • Při instalaci není třeba nijak zasahovat do stavby.
 • Jeden přístroj dokáže kompletně vysušit a zaizolovat celý dům od sklepa po střechu až do plochy 900 m².
 • Výsledek vysoušení s pomocí DryPol® Systemu smluvně garantujeme.


Máte zájem o toto elegantní a ekonomicky výhodné řešení? Stačí nás kontaktovat na bezplatné lince +420 800 212 800 nebo na e-mailu elektrofyzika@email.cz. Vyplnit můžete i kontaktní formulář a my se vám ozveme.

Napište nám